Sprawdzanie kreatywności na rozmowie kwalifikacyjnej

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną warto przygotować się na pytania, które będą miały na celu sprawdzić twoją kreatywność. Czego można się spodziewać? W jaki sposób przygotować się do spotkania?

Rozmowa kwalifikacyjna ma na celu sprawdzić nie tylko nasze kompetencje, ale także osobowość. Szczególnie jeśli aplikujemy na wysokie stanowisko. Musimy pamiętać o tym, że pracodawcy będą chcieli nas sprawdzić zadając nam podchwytliwe, niekiedy dziwne, pytania. Powinniśmy odpowiednio się na to przygotować i nie dać zbić się z tropu. Możemy dostać także różnego rodzaju zadania, których celem będzie sprawdzenie naszej kreatywności. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć co zaproponuje nam dany pracodawca. Ale sama świadomość takiej sytuacji pozwoli nam odpowiednio się nastawić.

Kreatywność to jedna z cech, która jest najbardziej pożądana w pracy, szczególnie w różnego rodzaju agencjach reklamowych czy artystycznych. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną do tego rodzaju pracy możemy być pewni, że dostaniemy pytania mające na celu sprawdzić nasze twórcze myślenie. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie i pobudzanie kreatywności przez całe swoje życie. Dzięki temu nie tylko łatwiej uda nam się znaleźć wymarzoną pracę, ale także szybciej osiągniemy sukces.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną warto pomyśleć nad odpowiedziami na kilka pytań. Niektóre z nich mogą być bardzo typowe, ale nie powinniśmy ich lekceważyć. Najbardziej typowe pytania to: co może Pan/Pani o sobie powiedzieć? Gdzie widzi się Pan/Pani za pięć lat? Ile chce Pan/Pani zarabiać? Dlaczego chce Pan/Pani pracować w naszej firmie? Często okazuje się, że mamy problem żeby na nie odpowiedzieć – zazwyczaj wynika to z nadmiernego stresu. Warto dokładnie przemyśleć te pytania w domu i przygotować sobie ewentualne odpowiedzi. Pamiętajmy, że lepsze wrażenie zrobimy jeśli rozwiniemy naszą odpowiedź.

Możemy spotkać się także z nieco mniej typowymi pytania, a nawet z zadaniami do wykonania w trakcie rozmowy. W ten sposób pracownicy będą chcieli sprawdzić naszą odporność na stres oraz presję czasu, a także naszą kreatywność. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie zadanie czy pytanie dostaniemy, jednak możemy w pewnym stopniu się do tego przygotować. Przede wszystkim musimy dokładnie zapoznać się z informacjami związanymi z daną firmą. W ten sposób łatwiej będziemy mogli przewidzieć czego pracodawca będzie od nas oczekiwał.

Nietypowe pytania mają na celu sprawdzić nie tylko nasze kompetencje, ale także poczucie humoru, sposób zachowania oraz cechy naszego charakteru. Wiele oczywiście zależy od rodzaju pracy, którą chcemy wykonywać.

Jak się przygotować?

Na rozmowie kwalifikacyjnej towarzyszy nam stres, który jest często trudny do opanowania. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by odpowiednio się przygotować na zadawane pytania. Przed spotkaniem powinniśmy zjeść przede wszystkim śniadanie. Głód może jeszcze bardziej wzmocnić stres. Nie zapomnijmy również o właściwym ubiorze.

https://czakos.pl/Zobacz, jakie przedmioty znajdują się w ofercie hurtowni artykułów dekoracyjnych – wejdź na stronę czakos.pl

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *