Urlop all inclusive – czy rzeczywiście to się opłaci?

Chcemy spędzić sielankowe wczasy nie martwiąc się o wyżywienie? Wybór all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Niemniej jednak czy zawsze jest to optymalne wyjście? Niżej znajdziecie informacje na temat tego, kiedy tak właściwie należałoby zdecydować się na takie rozwiązanie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji podczas wyjazdu na zagraniczne wczasy. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, które daje nam szansę korzystania z danego typu wyżywienia. W ofercie all inclusive znajdują się zwykle trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny oraz ilość podawanych dań.

Mnóstwo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu jesteśmy w stanie posiadać dostęp do dań cały czas, w innym wyłącznie przez parę godzin. Jakość i typ jedzenia również może o wiele się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive na pewno będzie dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim, że tego rodzaju wycieczka może być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo także zależy od indywidualnych zamiłowań.

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Musimy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza nieco nasz czas. Z reguły posiłki wystawiane są o rzeczowych porach i jeśli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakieś dania.

Oprócz tego nie każdy hotel oferuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Wskutek tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rankiem zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast zamierzamy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub też najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję faktycznie się sprawdzić. W szeregu przypadków bywa także tak, iż opcja all inclusive jest o wiele bardziej opłacalna aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w szeregu przypadków jest także dostępna na pobliskiej plaży. To porządne rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu.

Negatywy i walory all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest łatwy dostęp do jedzenia oraz napojów – najczęściej nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy niepokoić się o organizowanie i kupowanie jedzenia w pobliskich sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na wycieczkę całą familią.

Negatywem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz połączone z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest kiepska jakość pożywienia oraz napojów.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *